Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[DL] FakeServer v2.0 - Zmień ilość graczy online! Unikalne MOTD! Powitaj gracza jego nickiem! Zobacz ss'y! Ma API!


Karolina_666

Plugin  

192 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzisz o tym pluginie?

    • świetny! Rozwijaj dalej!!!
    • Bardzo dobry :>
    • Jest ok, ale można by coś zmienić... (dokończ w komentarzu!)
    • Średnio, brakuje mi... (dokończ w komentarzu!)
    • Lipa... (napisz dlaczego w komentarzu!)
  2. 2. Co dodać w następnych wersjach?

    • API do skrypta, dodawanie nowych zmiennych w skrypcie!
    • Większa optymalizacja!
    • Fałszywe tabliczki, każdy widzi na nich co innego.
    • Lepsze API (napisz w komentarzu czego Ci brakuje :>)
    • Więcej zmiennych! (napisz w komentarzu czego Ci brakuje :>)
    • Inne... (napisz w komentarzu czego Ci brakuje :>)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

PS: sorry że nowy temat, ale modzi nie chcieli wyczyścić starego :D



ynou.png

Hejo! Chciała bym wam przedstawić nową wersje mojego pluginu :>
Co on dodaje?
Trudno opisać, najlepiej zobaczyć :>
(Przykładowe konfiguracje użyte w ss'ach możesz zobaczyć niżej :P)
yuqx.png
v5xn.png
Dodatkowy ss i konfiguracje:


1 ss:


http://pastebin.com/pjXM8LYr

2 ss:

http://pastebin.com/q3jKhbTy

3 ss to ten sam co drugi :>
9ywf.png


Czyli w skrócie...
Można fałszować ilość slotów, i ogólnie wszystkie informacje na liście serwerów!
Do tego wszystko może być dynamiczne, wyświetlać nick gracza czy nawet odliczać czas do wybranej daty!
 
Ale żeby nie było zbyt nudno... posiada też API dzięki któremu możesz stworzyć wszelkie nowe zmienne!
API nie ma żadnych ograniczeń, wszystkie wbudowane zmienne są zrobione właśnie za pomocą tego API!
 

qff.png

 
Dobra... przejdźmy do opisu zmiennych!
Zmienne to wszelkie znaczniki które zostaną zamienione na coś innego podczas wysyłania wiadomości do gracza, np jego nick, czy aktualna data!
 
Zmienne są pogrupowane, po co? każda grupa zmiennych ma własne ID, dzięki któremu można je wygodne usuwać/podmieniać w API pluginu.
 
ALE do tego w konfiguracji pluginu każda grupa ma kilka opcji, wyłączenie niepotrzebnych może delikatnie przyśpieszyć działanie pluginu :>
 
Do niektórych zmiennych mogą być wymagane dodatkowe pluginy, np do pieniędzy lub prefixu itp, wymagany jest Vault.
 
Aktualne zmienne: (to na czerwono to ID/nazwa grupy)

  • Kolory za pomocą & (np &4Hello = Hello)
  • Nowych linijek za pomocą $n
  • %fulldate% - pokazuje datę i godzinę. (DATE)
  • %date% - tylko data. (DATE)
  • %time% - tylko godzina. (DATE)
  • %nickname% - nick gracza. (NICK)
  • %maxPlayers% - Fałszywa ilość slotów. (PLAYERS)
  • %realMaxPlayers% - Prawdziwa ilość slotów. (PLAYERS)
  • %players% - Fałszywa ilość graczy. (PLAYERS)
  • %realPlayers% - Prawdziwa ilość graczy. (PLAYERS)
  • %money% - Ilość pieniędzy! (PLAYER_BALANCE)
  • %prefix% - prefix gracza! (P_GROUP)
  • %sufix% - suffix gracza! (P_GROUP) od 2.0.2 zmienna nazywa się %suffix%

jx0q.png

Ale! żeby nie było zbyt nudno... są też bardziej zaawansowane zmienne, można do nich dodawać argumenty! :>
Grupa może zawierać tylko jedną zaawansowaną zmienną, więc każda grupa odnosi się do dokładnie jednej zmiennej.
 
PS: kilka zmiennych aktualnie zaczyna i kończy się na %, w następnej wersji zostanie to zmienione na @
(Wszystkie zmienne używające argumentów w 2.0.2+ zamiast znaku % mają @)

PLAYERS_NICKNAMES%player...%
Pokazuje nick gracza z serwera, w ID należy wpisać numer gracza online. (kolejność chyba alfabetyczna)
Przydatne do robienia listy graczy online :P


%player<ID gracza><NoPlayerMSG>%

  • ID gracza - numer gracza
  • NoPlayerMSG - (opcjonalne, jak pominiesz to nic nie wyświetli) wiadomość jeśli nie ma takiego gracza (Np numer jest większy niż liczba graczy online).

NP:
 
%player<3><Offline>%



 
PLAYERS_BALANCE%playerMoney...%
Pokazuje ilość pieniędzy gracza z serwera, w ID należy wpisać numer gracza online. (kolejność chyba alfabetyczna)


%playerMoney<ID gracza><NoPlayerMSG>%

  • ID gracza - numer gracza
  • NoPlayerMSG - (opcjonalne, jak pominiesz to nic nie wyświetli) wiadomość jeśli nie ma takiego gracza (Np numer jest większy niż liczba graczy online).

NP:
 
%playerMoney<3><Offline>%




PLAYERS_BALANCE2%playerMoney:...%
Pokazuje ilość pieniędzy wybranego gracza z serwera. PS: tak, tam jest dwukropek.


%playerMoney:<Nick>%

  • Nick - Nick gracza.

NP:
 
%playerMoney:<BukkitSmerf>%




BANK_BALANCE%bankMoney:...%
Pokazuje ilość pieniędzy wybranego baku.
Musisz posiadać jakiś plugin od banów z którym współpracuje z vault :>


%bankMoney<Nazwa>%

  • Nazwa - Nazwa banku.

NP:
 
%bankMoney<Central>%


 

TIMER1: @timerTo...@
Odlicza czas do wybranej daty, można ustawić format itp.


@timerTo<ID><Data><CzyZapisać><Format><EndMsg>@
 
Jak widać zmienna posiada aż 5 argumentów :>

  • ID - musi być zawsze unikalne, chyba że dotyczy tej samej daty.
  • Data - Data do której ma odliczać podana w takim formacie: yyyy-mm-dd HH:MM:SS.
    NP: 2014-02-16 15:30:00
  • CzyZapisać - true lub false, true - zmienna zostanie zapisana do bazydanych i wczytana na stracie servera. (teoretycznie nie trzeba zapisywać bo i tak liczy do wybranej daty)
  • Format - format odliczania wyświetlany w końcowej wiadomości... można wpisać co się chce a: #w# zostanie zastąpione liczbą tygodni, #d# - dni, #h# - godzin, #m# - minut, #s# - sekund.
    Licznik jest bardzo zaawansowany, jeśli nie dodasz #d# a ilość godzin przekroczy 24 (czyli dzień) to po prostu wyświetli tę większą wartość np "30" ale jeśli dodasz #d# to tam wyświetli ten 1 dzień a w godzinach wyświetli 6 (pozostała liczba godzin). to samo z innymi :>
  • EndMsg - wiadomość pokazywana po skończonym odliczaniu.

NP:
@timerTo<t1><2014-02-17 12:12:12><false><pozostało #h# godzin i #m# minut.><Wlasnie mamy event!>@
chyba w miarę proste :D


 

TIMER2: @timer...@
Odlicza wybraną ilość czasu, po czym się resestuje.
+ wybrana ilość czasu przez która wyświetla wiadomość o skończonym odliczaniu.


@timer<ID><Time><CzyZapisać><Format><EndTime><EndMsg>@
 
Jak widać zmienna ma aż 6 argumentów :P

  • ID - musi być zawsze unikalne, chyba że dotyczy tej samej daty.
  • Time - Czas który ma odliczać, czas podajemy jak w essentials np: 2h30m10s - 2 godziny, 30 minut i 10 sekund.
  • CzyZapisać - true lub false, true - zmienna zostanie zapisana do bazydanych i wczytana na stracie serwera - czyli reset nie zrestuje odliczania :>
  • Format - format odliczania wyświetlany w końcowej wiadomości... można wpisać co się chce a: #w# zostanie zastąpione liczbą tygodni, #d# - dni, #h# - godzin, #m# - minut, #s# - sekund.
    Licznik jest bardzo zaawansowany, jeśli nie dodasz #d# a ilość godzin przekroczy 24 (czyli dzień) to po prostu wyświetli tę większą wartość np "30" ale jeśli dodasz #d# to tam wyświetli ten 1 dzień a w godzinach wyświetli 6 (pozostała liczba godzin). to samo z innymi :>
  • EndTime - Czas przez który odliczanie po zakończeniu będzie zatrzymane, przez ten czas będzie wyświetlana wybrana wiadomość.
  • EndMsg - wiadomość pokazywana po skończonym odliczaniu.

@timer<t2><1m30s><true><jeszcze #s# sekund><30s><Jeeej, koniec>@


 





lslb.png

Ok... czas na konfiguracje.
Jeśli aktualizujesz plugin to niestety ale musisz usunąć stary config (skopiuj sobie wiadomości) oraz wpisać komendę /RFS -U by zaktualizować bazę danych.
 
Konfiguracje przeładowujemy komendą:
/RFS
Aktualnie pierwszy ping po przeładowaniu może być lekko zbugowany, postaram się naprawić w następnej wersji :P
 
Reszta opisu konfiguracji jest w spoilerze, bo trochę tego jest :P (ale nic trudnego :>)


Domyślny config wygląda tak:

saveNicknames: true
modSupport: true
ServerInfo:
  PlayerList:
    enabled: false
    msg:
    - "Message to players"
    - "Multi-line :P"
    IfKnow:
      enabled: false
      msg:
      - "Message to players with saved %nickname% in database"
      - "Multi-line :P <3"
  MOTD:
    enabled: false
    msg: 
    - "MOTD %n Muli-line :)"
    IfKnow: 
      enabled: false
      msg:
      - "&4Hello &b%nickname%n&aHave a good day!"
  Players:
    enabled: false
    players: "%realPlayers%+20"
    maxPlayers: "%players%+50"
    IfKnow:
      enabled: false
      players: "%realPlayers%"
      maxPlayers: "%realMaxPlayers%"
  Img:
    enabled: false
    img: "http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/05/Padre_logo_(64x64).png"
    IfKnow:
      enabled: false
      img: "http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/05/Padre_logo_(64x64).png"
  BlockPlayers:
    enabled: false
    IfKnow:
      enabled: false
  FakeProtocol:
    enabled: false
    fakeProtocolID: 3
    IfKnow:
      enabled: false
      fakeProtocolID: 3
  VersionName:
    enabled: false
    msg: "&4Colored slots? you can add it!"
    IfKnow:
      enabled: false
      msg: "&4Colored slots? you can add it! %nickname%"
  Vars:
    Replacement:
      a:
        string: "<3"
        replace: "♥"
    VarCfg:
      NICK:
        enabled: true
        useInVersionName: true
        useInMOTD: true
        useInPlayerList: true
        useInPlayers: true
        useInImg: true
      DATE:
        enabled: false
        useInVersionName: false
        useInMOTD: false
        useInPlayerList: false
        useInPlayers: false
        useInImg: false
      PLAYERS:
        enabled: true
        useInVersionName: false
        useInMOTD: false
        useInPlayerList: false
        useInPlayers: true
        useInImg: false
      TIMER1:
        enabled: false
        useInVersionName: false
        useInMOTD: false
        useInPlayerList: false
        useInPlayers: false
        useInImg: false
      TIMER2:
        enabled: false
        useInVersionName: false
        useInMOTD: false
        useInPlayerList: false
        useInPlayers: false
        useInImg: false

A tutaj konfiguracja z objaśnieniem:

# Czy ma zapisywać nicki, inaczej nic co wymaga gracza nie będzie działalo, a wszystkie opcje z IfKnow staną się niepotrzebne.
saveNicknames: true

# Opcja developerska, wyłącza/włącza wywoływanie eventu podczas pingowania servera, jeśli wyłączysz inne pluginy nie będą mogły podpiąć się pod mój event. (tylko mój, inne działają)
modSupport: true

# Tutaj zaczynają się opcje dotyczące listy serverów
ServerInfo:

  # Opcje dotyczące informacji po najechaniu na liczbe slotów :>
  PlayerList:

    # Czy opcja ma być włączona
    enabled: false
    
    # Wiadomośc pokazywana dla gracza którego nie rozpoznaje (nie wchodził jeszcze na serwer więc plugin nie ma zapisanego jego IP)
    msg:
    - "Message to players"
    - "Multi-line :P"
    
    # To samo co wyżej ale dotyczące graczy już zananych :>
    IfKnow:
      enabled: false
      msg:
      - "Message to players with saved %nickname% in database"
      - "Multi-line :P <3"
      
  # Opcje dotyczące MOTD, dwu-linijkowa wiadomość pod nazwą serwera :>
  MOTD:
    enabled: false
    msg: 
    - "MOTD %n Muli-line :)"
    IfKnow: 
      enabled: false
      msg:
      - "&4Hello &b%nickname%n&aHave a good day!"
      
  # Oopcje dotyczące zmieniania ilości graczy online lub slotów :>
  Players:
    enabled: false
    
    # Wszystko jest obliczane ze wzorów, dzięki temu można tu mnożyć, dodawać itp wszelkie zmienne i liczby 
    players: "%realPlayers%+20"
    maxPlayers: "%players%+50"
    IfKnow:
      enabled: false
      players: "%realPlayers%"
      maxPlayers: "%realMaxPlayers%"
      
  # Opcje dotyczące loga servera, W linkach też można użtywać zmiennych takich jak %nickname% itp :>
  Img:
    enabled: false
    img: "http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/05/Padre_logo_(64x64).png"
    IfKnow:
      enabled: false
      img: "http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/05/Padre_logo_(64x64).png"

  # włączenie zablokuje wyświetlanie liczby i listy graczy, zamiast tego będzie widać "???"
  BlockPlayers:
    enabled: false
    IfKnow:
      enabled: false
      
  # Fałszuje informacje dotyczące wersji servera, czyli gracz zobaczy wiadomość że server jest na inną wersje (ustaw na np 0)
  # tę wiadomośc możesz zmienić niżej :> i np ustawić tam by pokazywało liczbe slotów  (z możliwościa pokolorowania)
  FakeProtocol:
    enabled: false
    fakeProtocolID: 3
    IfKnow:
      enabled: false
      fakeProtocolID: 3
      
  # wiadomość wyświetlana jeśligracz ma złą wersje MC (nie działa poniżej 1.7)
  # Przydatne z opcją wyżej.
  VersionName:
    enabled: false
    msg: "&4Colored slots? you can add it!"
    IfKnow:
      enabled: false
      msg: "&4Colored slots? you can add it! %nickname%"
      
  # Opcje dotyczące zmiennych.
  Vars:
  
    # Tutaj możesz definiować własne zamienniki.
    Replacement:
    
      # Nazwa jest nieważna.
      a:
      
        # Te znaki zostaną
        string: "<3"
        
        # zamieniona na te:
        replace: "♥"
        
    # Konfiguracja dotycząca różnych grup zmiennych, mozesz dodawać tu inne grupy jeśli masz jakieś dodatkowe.
    # Jeśli nie znajdzie grupy to domyslnie wszystkie opcje są włączone.
    VarCfg:
    
      # nazwa/ID grupy.
      NICK:
      
        # Czy włączona, jeśli ustawisz na false to opcje niżej są ignorowane.
        # Jeśli wszystkie opcje są na false a ta jedna na true, to plugin to zignoruje i ustawi na false.
        # nie włączaj niepotrzebnych ci zmiennych, to tylko spowoli (ale raczej i tak nie zauważysz bo wszystko działa szybko)
        enabled: true
        
        # Czy można używać w "VersionName" itd....
        useInVersionName: true
        useInMOTD: true
        useInPlayerList: true
        useInPlayers: true
        useInImg: true
      DATE:
        enabled: false
        useInVersionName: false
        useInMOTD: false
        useInPlayerList: false
        useInPlayers: false
        useInImg: false
      PLAYERS:
        enabled: true
        useInVersionName: false
        useInMOTD: false
        useInPlayerList: false
        useInPlayers: true
        useInImg: false
      TIMER1:
        enabled: false
        useInVersionName: false
        useInMOTD: false
        useInPlayerList: false
        useInPlayers: false
        useInImg: false
      TIMER2:
        enabled: false
        useInVersionName: false
        useInMOTD: false
        useInPlayerList: false
        useInPlayers: false
        useInImg: false 

 

 

jwk7.png

Do działania pluginu wymagany jest ProtocolLib

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/protocollib/

Oraz do działania niektórych zmiennych Vault: (nie obowiązkowy)

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/vault/

Download mojego pluginu:


https://github.com/BukkitSmerf/FakeServer/releases/download/v2.0/FakeServer.jar

Wersja Testowa:

https://github.com/BukkitSmerf/FakeServer/releases/download/v2.0.2-DEV/FakeServer.jar 

 
Download z gutHuba więc skanu nie daje....
 
Changelog:
2.0.2-DEV:

Mała lista zmian:

  • Nowa opcja w API, od teraz możesz dodawać komentarze do swoich zmiennych. (ale nie trzeba, opcja jest dodatkowa i nic nie psuje w API)
  • Komentarze pojawią się w configu nad zmienna!
  • Automatycznie aktualizowanie się configu (nic nie trzeba robić :>)
  • Nowa komenda /rfs -c
    Wymusza aktualizacje configu
  • Kilka bugfixów i błędy w nazwach zmiennych (np sufix na suffix)
  • Skomentowanie konfiguracji pluginu, od teraz plik konfiguracyjny zawiera komentarze do każdej opcji. (angielskie)
Prosze o zgłaszanie błędów :> jest to tylko wersja testowa, i nie zawiera żadnych specjalnych nowości. Tak jak pisałam... na większą aktualizacje trzeba czekać między 1 a 9 marcem :P (jedna z niedziel)

 

q7wr.png

Tutaj znajduje się tutorial dotyczący używania mojego API w własnych pluginach :>
Tego z javy, jak i tego z skrypta (skrypt nie gotowy)


API - java


Nie zapomnij by dodać mój plugin do wymaganych pluginów w plugin.yml!
 
To nie jest poradnik pisania w JAVA, on tylko opisuje jak używać mojego API, zakładając że znasz już JAVE i bukkita.

Wszystkie potrzebne opcje znajdują się w:
FakeRegisterManager
 
Należy więc go sobie zaimportować za pomocą:

import com.gmail.bukkitSmerf.fakeServer.api.FakeRegisterManager

 
Od teraz mamy dostęp do wszystkich potrzebnych opcji :>
 
Wszystkie nowe zmienne rejestrujemy używając
regsterINFOVariable(variable, czyNadpisać, komentarze)
 
"czyNadpisać" to zwykły boolean informujacy czy jeśli istnieje już taka zmienna to ma ją zastąpić twoją.
(można nadpisywać domyślne zmienne)

 

komentarze zostały dodane w 2.0.2 i umożliwiają dodawanie komentarzy które pojawią sie w configu :>

Nie trzeba nich podawać, każdy kolejny argument to dodatkowa linijka np:

regsterINFOVariable(variable, czyNadpisać) - brak komentarzy.

regsterINFOVariable(variable, czyNadpisać, linia1, linia2) - 2 linijki.

 
Ale teraz jak stworzyc nową zmienną?
Nic trudnego :>
 
Ale na początek musisz wiedzieć że są 2 typy zmiennych:
 
InfoSimpleVariable - Może przechowywać ile tylko chcesz zmiennych w jednej grupie, nie można w niej podawać żadnych argumentów, przykładem takich zmiennych są np zmienne z grupy DATE czyli dotyczące czasu :>
 
więc na początek nadpiszmy domyślna zmienna na naszą! + objaśnienia

		// Rejestrujemy nową grupe zmiennych używając metody z API, nadajemy jej ID = DATE oraz rejestrujemy w niej 3 zmienne:
		// %date%, %time% i %fulldate%
		FakeRegisterManager.regsterINFOVariable(new InfoSimpleVariable("DATE", new String[] { "%date%", "%time%", "%fulldate%" }) {

			// astępnie dodajemy tę metode, to jest najważniejsza część API, metoda musi wyglądac dokładnie jak tu :>
			@Override
			public String[] getValue(final Player p, final String nickname, final boolean know) {
				// mamy do dostępu 3 rzeczy, gracza, jego nick, i czy jest już w bazie danych.
				// Aktualnie żadna nam sie nie przyda, chce tylko poinformować że nie możemy tak naprawde uzywać gracza
				// niby jest, ale nie przechowuje żadnych danych :< (Tak działa MC, nic z tym nie zrobisz)
				// Jeśli gracz nie jest znany to "nickname" jest pustym Stringiem (ale nie NULL!!!)
				
				// Tutaj po prsotu tworze nową date w wybranym formacie i dziele na 2 częsci w miejscu spacji :P
				final String[] fulldate = (new SimpleDateFormat("yy-MM-dd HH:mm:ss").format(new Date().getTime())).split(" ");
				
				// I teraz naważniejsze, jak pamiętasz zarejestowaliśmy 3 zmienne, i teraz musimy zwrócic 3 Stringi
				// Pierwsza zmienna odpowiada pierwszemu String z returna, itd...
				return new String[] { fulldate[0], fulldate[1], fulldate[0] + " " + fulldate[1] };
			}

		}, true, "Komentarz do zmiennej - nie obowiązkowe", "Każdy argument to osobna linijka"); 

 
I gotowe... własnie zarejestrowaliśmy nową zmienna nadpisując stara :D
Jak widać wystarczy znać jave, nie ma tam nic trudnego.
Z wnętrza tej metody można używasz wszelkich opcji z bukkita, javy czy innych pluginów :> Dlatego własnie nie ma żadnych ograniczeń.
Należy tylko pamiętać że wszystko dzieje się asynchronicznie!
 
Ok... teraz drugi typ.
UWAGA: by używać tego trybu wymagana jest podstawowa wiedza z zakresu wyrażeń regularnych!
InfoRegExVariable - Każda grupa może posiadać tylko jedną zmienną, więc każda jest unikalna :>
Największym atutem zmiennych jest fakt że można zezwolić na używanie w nich argumentów, i późniejsze ich odczytanie (jak w komendzie!)
 
No dobra, w tłumaczeniach jestem słaba więc znowu nadpiszemy już istniejąca zmienna, tym razem będzie to @player<ID><NoPlayerMSg>@

		// Rejestrujemy nową grupe zmiennych używając metody z API, nadajemy jej ID = PLAYERS_NICKNAMES
		// Oraz rejestrujemy w niej zmienną \\@player<\\d+>(<[^@]+>){0,1}\\@
		// no własnie WTF, już tutaj musimy uzywać RegEx
		// argumenty są zawsze w osobnych <>, tutaj widzimy 
		// <\\d+> - nawiasy są dla zasady, najważniejszy jest środek, oznacza on że wyszukujemy jakiejś cyfry "\\d" która występuje więcej niż 0 razy "+"
		// następnie mamy (<[^@]+>){0,1} - "[^@]+" - wyszukuje downolnego ciągu znaków, z tym że nie może w nim występować @, czyli znak rozpoczynający.
		// Inaczej postawienie 2 zmiennych obok siębie sprawiło by że potraktowało by to jako jedną dużą.
		// natępnie mamy to w nawiasie oraz {0,1} przy tym nawiasie, nawias jest tylko po to by "{0,1}" dotyczyło całego nawiasu, a nie tylko znaku poprzedzającego.
		// Oznacza to że drugi argument może wystąpić 0 lub 1 raz :> dzięki czemu niejest obowiązkowy, mozna oczywiście sprawić że ma wystąpić dokładnie 5 razy "{5}"
		FakeRegisterManager.regsterINFOVariable(new InfoRegExVariable("PLAYERS_NICKNAMES", "\\@player<\\d+>(<[^@]+>){0,1}\\@") {
			
			// metoda też wygląda ciut inaczej, jak widać pojawił się dodatkowy argument "args"
			// to w nim pojawią się wszystkie użyte argumenty  działa tak samo jak w komendzie.
			@Override
			public String getValue(final Player p, final String nickname, final boolean know, final String[] args) {
				
				// kodu nie będę tłumaczyć... chyba znacie już jave :P
				int playerID = Integer.parseInt(args[0]) - 1;
				if (playerID < 0)
					playerID = 0;
				final String ifNoExist = (args.length > 1) ? args[1] : "";
				final Player[] players = Bukkit.getOnlinePlayers();
				
				// ważne by na koniec zwrócic String z tym na co ma sie zamienić dana zmienna :P
				return ((players.length <= playerID) ? ifNoExist : players[playerID].getName());
			}
// i nadpisujemy...
		}, true);

 
 
Dodatkowo plugin dodaje nowy event:
com.gmail.bukkitSmerf.fakeServer.api.PlayerPingEvent
 
Używa sie jak każdego innego eventu z bukkita, jakoś sobie poradzicie :P
wywoływany jest tuż przed wysłaniem gotowych wiadomości do gracza :>
 


 
API - skript


Nie gotowe :P



 
 
Prosze o SENSOWNE komentarze, czyli nic w stylu
- Wow, fajne
- Dupa
- jestem ciastkiem
 
Tylko takie które wnoszą coś do tematu, czyli nowa propozycja, błędy itp.
Błędy możecie też zgłaszać na PW to nawet lepsza opcja :>

To już jest koniec smerfa:


http://www.mpcforum.pl/topic/1323530-info-znikam/


GG: 48522543


PS: Na innych forach i stronach znajdziesz mnie pod nickiem: 


BukkitSmerf

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

W configu zamiast %n powinno być \n, chyba że tak miało być - w takim wypadku jest to błąd. ;)

(w MOTD)

Opublikowano

Plugin serio niesamowity! Oczywiście "Lubię to" ode mnie.

Jeżeli można to proszę o zmienną, która pokazuje czas przebyty na serwerze w minutach/godzinach/dniach.

 

pozdrawiam!

1390848731-U997276.png


Opublikowano

W configu zamiast %n powinno być \n, chyba że tak miało być - w takim wypadku jest to błąd. ;)

(w MOTD)

hyym,. ogólnie to powinno być $n :D

No ale co tam... musi tak zostać :<

 

Bedziesz dalej ulepszala ten plugin czy to ostatni update ? Plugin jak najbardziej zajebisty ;D !

Ps:-Jestem Ciastkiem xD

No chyba po coś jest ta ankieta :D

Ale raczej nie szybko zacznę coś robić :< mam kupę roboty do szkoły.

Ale tak to oczywiście że będą dalsze aktualizacje :P

 

Plugin serio niesamowity! Oczywiście "Lubię to" ode mnie.

Jeżeli można to proszę o zmienną, która pokazuje czas przebyty na serwerze w minutach/godzinach/dniach.

 

pozdrawiam!

Hyym, raczej muszę odmówić, chyba że zrobię to za pomocą innego pluginu. Bo tak to bym musiała gdzieś śledzić ten czas, a nie od tego jest ten plugin :P

Wystraczy że dla liczników musiałam napisać cała osobna klase i dodatkową baze danych :D

To już jest koniec smerfa:


http://www.mpcforum.pl/topic/1323530-info-znikam/


GG: 48522543


PS: Na innych forach i stronach znajdziesz mnie pod nickiem: 


BukkitSmerf

Opublikowano

Właśnie też tego nie przemyślałem, bo trzeba byłoby załatwić jakiś plugin na online time, i pobierać z niego dane.

 

pozdrawiam

1390848731-U997276.png


Opublikowano

Świetny plugin tylko fałszywe tabliczki mogą być zrobione w pluginie Invidual Signs ;)

Opublikowano

Świetny plugin tylko fałszywe tabliczki mogą być zrobione w pluginie Invidual Signs ;)

eee słabe :D moje plany są zacznie większe :>

 

 

Znakomite, Bravo? Ile juz piszesz pluginy?

Już mogłęś sobie darmować tego posta, tylko niepotrzebnie miejsce kradnie :< Nie wiem ile pisze, tak między rok a dwa :P

 

 

@HejterskiPL - jak głosujesz na "inne" to napisz co to ma być... :D

to samo @piotr978

To już jest koniec smerfa:


http://www.mpcforum.pl/topic/1323530-info-znikam/


GG: 48522543


PS: Na innych forach i stronach znajdziesz mnie pod nickiem: 


BukkitSmerf

Opublikowano

@UP

Może nie zmieniłeś:

enabled: false

na

enabled: true

Przy MOTD? :P

 

@Down

W takim razie sprawdź konsolę, czy na pewno nie wywala jakichś błędów - i upewnij się że masz zainstalowane wymagane pluginy. (Vault i ProtocolLib)

Opublikowano

@UP

Zrobiłem to itp ale nie działa ...

 

Napisz mi na PW jakiego masz bukkita, jaką wersje ProtocolLib :)

Tutaj tylko spam się zrobi :P

 

 

@Karolina_666

Patrz

https://github.com/BukkitSmerf/FakeServer/pull/3

Może komuś przyda się ta zmienna którą dodałem. :P

 

Hyyym... nie wiem czy ma jakiś sens xD jak już to dodać coś w regEx, czyli by była możliwość pokazania nicku tego admina, oraz ustalenia jakiego permissions ma szukać :>

Ale zawsze możesz napisać osobny plugin który doda to co chcesz :)

Ale ogólnie to pomyśle o czymś podobnym, ale dokładnie czegoś takiego raczej nie zatwierdzę :P

Swoją drogą muszę wykminić jakieś zmienny typu:

@playerList<5><, >@

i taka zmienna zamieniała by się na liste 5 graczy rozdzielanych przecinkami,. ale jeśli nie ma 5 graczy... to wyświetliło by tyle ile można, nie zostawiając żadnych miejsc NP:

gracz1, gracz2, gracz3, gracz4, gracz 5

gracz1, gracz2 i koniec

Z tym że to musi byc coś sprytniejszego :D by np co 2 gracz miał inny kolor, itp itd

 

 

 

AA i PS:

@shooly Vault nie jest wymagany :D jak go nie ma to po prostu zmienne dotyczące vault się nie załadują :P

 

 

 

Edit:

@down... odpisuje...

A ty mi tu nie spam...

To już jest koniec smerfa:


http://www.mpcforum.pl/topic/1323530-info-znikam/


GG: 48522543


PS: Na innych forach i stronach znajdziesz mnie pod nickiem: 


BukkitSmerf

Opublikowano

No fajny plugin ;).

                 Co zrobisz? nic nie zrobisz!

                            xu7iWe.png.pagespeed.ic.Hq5547lA_u.jpg

Opublikowano

No fajny plugin ;).

To już raczej było zbędne...

 

Widze że jak na razie tabliczki prowadzą :P

Jak coś to możecice opisywać jakie chcecie mieć możliwości :>

 

Na razie myślę o:

1. Zwykle zmienne typu [nick] zamieniający się w nick gracza.

2. Możliwość ustawienia osobnych tabliczek dla danego gracza/permission/rangi

3. Możliwość ustawienia tabliczek które mają się co jakiś czas uaktualniać.

4. Możliwość tworzenia "grup" tabliczek które można przełączać komendami.

Czyli do jednej tabliczki dajesz 2 napisy, i gracz wybiera które napisy tam widzi (lub ty zmieniasz), Np w jednej grupie są angilesie tabliczki, a w drugiej polskie :> i mały myk i każdy widzi tabliczki we własnym języku :D

 

 

+ oczywiście obszerne API :D

 

Ale to musicie poczekać :D mam szkołe, a jeszcze muszę dodać te API od skrypta :>

więc to w miarę odległe plany :P

To już jest koniec smerfa:


http://www.mpcforum.pl/topic/1323530-info-znikam/


GG: 48522543


PS: Na innych forach i stronach znajdziesz mnie pod nickiem: 


BukkitSmerf

Opublikowano

Świetny plugin! Wręcz boski!!!
Napewno użyję go na servie!

Ps: Czy dałbyś radę ustawić że fake players waha się co każde 1 odświeżenie o kilku graczy?
Albo np.
godzina 10:00 - 13:00 dodaniewanie graczy waha się między 30-50
godzina 13:00 - 17:00 dodaniewanie graczy waha się między 120-180
godzina 17:00 - 23:00 dodaniewanie graczy waha się między 10-50
i tak dalej! :D\

 

EDIT:

  Czy to jest kompatybilne z BungeeCord?

sygnaturka2.png

Opublikowano

Świetny plugin! Wręcz boski!!!

Napewno użyję go na servie!

 

Ps: Czy dałbyś radę ustawić że fake players waha się co każde 1 odświeżenie o kilku graczy?

Albo np.

godzina 10:00 - 13:00 dodaniewanie graczy waha się między 30-50

godzina 13:00 - 17:00 dodaniewanie graczy waha się między 120-180

godzina 17:00 - 23:00 dodaniewanie graczy waha się między 10-50

i tak dalej! :D\

 

EDIT:

  Czy to jest kompatybilne z BungeeCord?

Nie jest kompatybilne z Bungee, bo to nie wtyczka pod proxy, tylko pod Bukkita.

 

Co do odświeżania graczy dość łatwo to dopisać, kod źródłowy jest, wystarczy pobrać aktualny czas z odpowiedniej strefy godzinowej, jeżeli jest on taki i taki to wykonywanie takiej i takiej czynności, coś takiego.

Karolina mnie pewnie zaraz poprawi. :D

Opublikowano

Nie jest kompatybilne z Bungee, bo to nie wtyczka pod proxy, tylko pod Bukkita.

 

Co do odświeżania graczy dość łatwo to dopisać, kod źródłowy jest, wystarczy pobrać aktualny czas z odpowiedniej strefy godzinowej, jeżeli jest on taki i taki to wykonywanie takiej i takiej czynności, coś takiego.

Karolina mnie pewnie zaraz poprawi. :D

Nom do bungee trzeba osobnych rzeczy :P

 

 

Hyyym ilość gracze wedle czasu + wachanie? coś się wymyśli :P ale to dopiero w następnej wersji.

 

 

@piotr978 oczywiście dalej nic nie napisał... ech umiejętność czytania ludzi jest powalająca :<

 

I podobnie z @HejterskiPL

To już jest koniec smerfa:


http://www.mpcforum.pl/topic/1323530-info-znikam/


GG: 48522543


PS: Na innych forach i stronach znajdziesz mnie pod nickiem: 


BukkitSmerf

Opublikowano

Nom do bungee trzeba osobnych rzeczy :P

 

 

Hyyym ilość gracze wedle czasu + wachanie? coś się wymyśli :P ale to dopiero w następnej wersji.

 

 

@piotr978 oczywiście dalej nic nie napisał... ech umiejętność czytania ludzi jest powalająca :<

 

I podobnie z @HejterskiPL

 

Bardzo byłbym zadowolony gdybyś zrobiła (jeśli zrobił to przepraszam) wparcie dla bungee :)

sygnaturka2.png

Opublikowano

Bardzo byłbym zadowolony gdybyś zrobiła (jeśli zrobił to przepraszam) wparcie dla bungee :)

Niezbyt możliwe... bungee to całkowicie inna sprawa... tam nie działa nic co jest napisane pod bukkita :D to trzeba pisać całkowicie osobno.

A nawet gorzej... bo to by musiało działać na zasadzie zbierania informacji z wszystkich serwerów za pomocą pluginu, i dopiero potem osobną wtyczką do bungee to połączyć. bo z bungee tez niezbyt jest dostęp do API bukkita :D

Więc odpada.

 

 

PS: w nowej wersji dojdzie też możliwość ustawiania kilka info które będą się zmieniały co jakiś czas, lub ustawiały o określonych godzinach :D

To już jest koniec smerfa:


http://www.mpcforum.pl/topic/1323530-info-znikam/


GG: 48522543


PS: Na innych forach i stronach znajdziesz mnie pod nickiem: 


BukkitSmerf

Opublikowano

refik :P

I trochę info.

 

W okolicach 2-9 marca (nie mam wcześniej czasu) wyjdzie taki średni update 2.1:

- Automatycznie aktualizujący się config

- Naprawienie kilku błędów gdy używa się niektórych zmiennych, np %prefix% kiedy gracz nie posiada prefixu

- Jestem sierotą i zapomniałam dodać połowy grup zmiennych do domyślnego configu :D

- Wszystkie dodane zmienne przez inne pluginy zostaną automatycznie dodane do pliku configuracyjnego

- Dodatek do API: od teraz podczas tworzenia grupy zmiennych możesz użyc metody setComments(String...), która doda komentarz nad configiem od twojej grupy :> przydatne do opisania zmiennych.

- Kilka bugfixów i usprawnien :P

- Kilka nowych zmiennych

- Może jeszcze coś dojdzie :>

 

 

PS: jak komuś nie działa ten plugin nawet na domyślnych ustawieniach, to niestety ale aktualnie musisz wejść do FakeServer.jar i wypkować z tego domyślny config, i zmienić


        string: "<3"
        replace: "♥"

Na coś innego :D i znowu wrzucić do FakeServer.jar (otwierasz jak zwykłe archiwum) (wina systemu, na windowsie śmiga, ale np linux/debian nie)

To już jest koniec smerfa:


http://www.mpcforum.pl/topic/1323530-info-znikam/


GG: 48522543


PS: Na innych forach i stronach znajdziesz mnie pod nickiem: 


BukkitSmerf

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...